Denizli Rent A Car

denizli kiralik araba
Denizli Rent A Car
19 Mart

Denizli Araba Kiralama mı Yoksa Satın Almak mı?

Denizli şehrinde yaşıyorsanız bir şekilde ulaşıma ihtiyacınız var demektir. Bunun için sayısız alternatif mevcut. Araç satınalma bu alternatifler içersinde en pahalı olanlardan birisi. Peki bunun yerine diğer alternatifler arasından seçebileceğimiz başka bir şey var mı?

Denizli Araba Kiralama firmaları bunlardan birisi olabilir. Bu yazıda Denizli Araç Kiralamanın satınalmaya göre avantajlı olup olmadığını hep beraber inceleyeceğiz.

Ay içinde çok fazla arabaya ihtiyacınız yoksa satınalmak yerine Denizli Oto Kiralama firmalarından bir araç kiralamak daha mantıklı. Gelelim biraz daha farklı bir konuya. Devamlı arabaya ihtiyacınız var, işinize arabayla gidip geliyorsunuz. Bu durumda Denizli Rent A Car şirketlerinin size sunacakları bir opsiyon var: Uzun Süreli Araç Kiralama.

Uzun vadeli araç kiralama işi aracı satınalmakla neredeyse aynı fiyata mal oluyor, dolayısıyla almak veya kiralamak arasında maliyet anlamında bir fark yok. Lakin Denizli Oto Kiralama firmalarının sundukları birkaç artı değer var.


  • Araçların bakımlarını kendileri yaptırıyor. Dolayısıyla siz bakımla filan uğraşmıyorsunuz.
  • Bakımlar 1 günü geçiyorsa size yedek araba veriyorlar
  • Vergisi, kaskosu, pulu, zartı zurtu şirket hallediyor. Bu sayede siz devlet kapılarında saçma sapan bürokratik işlemlerle uğraşmıyorsunuz
  • Aracı çarparsanız nasıl olsa sizin olmadığı için üzülmüyorsunuz
  • Satarken hasarlı diye satıp acayip zarar edecekken şimdi bir zararınız olmuyor
  • Çalınırsa üzülmüyorsunuz, ayrıca arabasız da kalmıyorsunuz yeni araba tahsis ediyorlar

Bunları düşününce Denizli Araç Kiralama işi biraz daha ağır basıyor sanki.


Madem aynı fiyata geliyor Denizli Kiralık Araba şirketleri nasıl kar ediyor?


Denizli Oto Kiralama şirketleri temelde ölçek ekonomisini kullanarak kar ediyor. Bu şirketler araçları filo şeklinde direk üretici firmadan aldıkları için %20'e varan indirimlerle alabiliyorlar. Yine bu firmaların anlaşmalı oto servisleri, kasko firmaları, lastik bayileri olduğu için ciddi indirimler alabiliyorlar.

Bu yazımızda araç satınalmak dışında alternatif olarak kiralama yapılabilir mi inceledik. İkisi arasında bariz bir fark görülmemekle birlikte araç kiralamak en azından daha az zahmetli ve daha esnek olduğu için biraz daha cazip görünmekte. Haftada 1-2 gün arabaya ihtiyacınız varsa o zaman kiralamak bariz bir şekilde daha cazip.