denizli

denizli oto kiralama
Denizli Rent A Car
25 Temmuz

Denizli Oto Kiralama - Oto Kiralama Yaparken Sizden İstenilenler

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; Denizli Rent A Car hizmeti genel olarak bir iş/hizmet sözleşmesine dayanır. Belli bir ücret karşılığı hizmet satışı olarak görülse de, resmi açıdan kanuni zorunlulukları mevcuttur. Nedir bu zorunluluklar diye soracak olursanız sizin için kısaca değinelim.

Oto Kiralama Talep Edilenler ve Yasal Zorunluluklar

Çoğu firma kişisel hizmetin yanında, kurumsal olarak da hizmet sunmaktadır. Dolayısıyla yasal bir süreç şeklinde işleyen oto kiralama hizmetinde bir kişisel/kurumsal kimlik ibrazı, zorunlu kılınmaktadır.

Oto kiralama hizmeti her ne kadar firmaya ait olarak bir araç üzerinden yapılsa da, bir vasıta kullanımı temel öngörüdür. Bu sebepten dolayı, bir ehliyet ibrazı şart koşulmaktadır.

Kiralamada sözleşme gereği, belli bir ödenekler söz konusudur. Konuya ilişkin sözleşmede bulunmayan ancak kullanıcıya daha sonradan intikal eden durumlarda; ödemeler firma tarafından yapılıp, daha sonra kullanıcıdan tahsil edilebilmektedir. (Örneğin: trafik cezaları, hız sınırlarına uymama vb…)

Araç içerisine ekstra aksesuar olarak alınan çocuk koltuğu, navigasyon cihazı gibi ürünlerin fiziksel hasar durumlarında yine aynı şekilde sözleşmeye ek ödeme planları oluşturulmaktadır.

Denizli Rent A Car hizmeti sözleşmelerinde çoğunlukla, belli bir km mesafesi koyulur. Bu sınırın koyulmasındaki temel sebep; akaryakıt giderlerinin ve araç kullanım ömrünün daha radikal şekilde hesaplanabilmesidir. Dolayısıyla sözleşme gereği belirlenen km sınırı kullanıcı tarafından aşıldığı takdir de, ekstra ödeme planı olarak yansıtılacaktır. Örneğin: 300 KM sınır koyulan bir sözleşmede kullanıcının 350 KM mesafe yol giderek sözleşmeye aykırı hakarette bulunması ve ekstra ödeme yapması.

Bir önceki maddenin bir benzeri olarak hız sınırlaması da, söz konusu olabilmektedir. Hız sınırı aşılması durumunda; km sınırındaki gibi, ekstra ödeme yapma durumu söz konusu olabilmektedir.

Kiralık oto genellikle belirtilen yerden alınır ve yine aynı yere teslim edilir. Farklı bir bölgeden teslim alıp/teslim etmek, ekstra ücretlere tabi tutabilmektedir. Örnek olarak: Twenty Rent A Car, aracınızı uzak mesafelerden belli bir ücret karşılığı teslim alabilmektedir.

Araç depo durumu çoğu denizli oto kiralama firmasının, hemfikir olduğu bir konudur. Aracın deposu kullanıcıya nasıl teslim edilmiş ise, aynı şekilde teslim alınır. Eksik şekilde teslim edilmesi durumunda, güncel akaryakıt fiyatları üzerinden ödeme oluşturulur ve kullanıcı faturasına yansıtılır.